Szukaj wg Województwa:

Polska 15 3 5 10 2 5 3 14 10 2 9 1 15

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Wczasy odchudzające

Jedzenie i stresGdy dopadają stresy, dla większości kobiet, jedzenie staję się naturalnym prozakiem, który uspokaja i poprawia samopoczucie. Najlepiej wtedy pojada się wszystko co pachnie tradycyjnym, domowym jedzeniem i daje poczucie bezpieczeństwa: pierogi, kluski, makarony z sosami, zawiesiste zupy, lody i bitą śmietanę. Po tych daniach, łatwo ucztuje się dalej, wchłaniając słodycze, batoniki, ciasteczka.

Dzieje się tak dlatego, że organizm na stres reaguje wzmożonym wydzieleniem kortyzolu. Podnosi on poziom cukru we krwi i wzmaga apetyt. Zjedzone kalorie odkładane są w komórkach tłuszczowych, szczególnie w rejonach brzucha, karku, twarzy. Proces ten prowadzi do deficytu witamin z grupy B, co objawia się ciągłym niepokojem, zmęczeniem, problemami z zasypianiem. Reakcją na to jest sięganie po dodatkowe porcje jedzenia, szczególnie węglowodany. Oto sprawdzone sposoby jak przerwać jedzeniowy ciąg

1.Zrób sobie pachnący prysznic lub kąpiel w olejku rozmarynowym, sosnowym lub lawendowym. Zaaplikuj peeling do ciała i masaż. Ukoisz nerwy i zmysły.

2.Uspokój oddech, korzystając z ćwiczeń dr Bardadyna.
Stań w pozycji wyprostowanej przy otwartym oknie lub na świeżym powietrzu, (możesz także wykonać je w pozycji leżącej, najmniej odpowiednia jest pozycja siedząca). Zacznij od głębokiego wydechu podczas którego staraj się jak najgłębiej wcisnąć pępek do kręgosłupa. Następnie powoli nabieraj powietrza przez nos, starając się maksymalnie rozszerzyć klatkę piersiową i brzuch. Staraj się aby wdech był zdecydowanie wolniejszy niż wydychanie powietrza. Kiedy twoje płuca napełnią się powietrzem na kilka sekund wstrzymaj oddech.  Teraz energicznie, ale niezbyt gwałtownie wykonaj wydech. Zacznij od 3-5 świadomych oddechów, gdy tylko poczujesz silne napięcie nerwowe.

Iza Czajka – Kierownik zespołu dietetyków Centrum Diety Strukturalnej
www.dietastrukturalna.pl

Dodaj komentarz