Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Wczasy odchudzające

Czekolada odchudza !


Dieta strukturalna doskonale sprawdza się podczas odchudzania, a jednocześnie jest zalecana w profilaktyce i leczeniu schorzeń cywilizacyjnych. Jednym z produktów diety jest gorzka czekolada o większej niż 70% zawartości kakao. Ma ona niskie IG, dlatego, daje długo utrzymującą się sytość i niechęć do pogryzania. Jest to też zasługa tłuszczów i błonnika. Wiąże on nasycone kwasy tłuszczowe, zapobiegając odkładaniu ich w biodrach, udach i na brzuchu.

W czekoladzie znajdują się także pobudzające substancje: kofeina, teobromina i teofilina. Ułatwiają one spalanie tłuszczu, podobnie jak zawarte w czekoladzie flawonoidy: katechina, epikatechina i procyjanidyna. Uważa się, że mają one też działanie przeciwnowotworowe, opóźniają zmiany miażdżycowe i zapobiegają chorobom niedokrwiennym serca.

Dlaczego jeszcze czekolada jest cenna? Zjadanie dwóch rządków gorzkiej czekolady na śniadanie poprawia przemianę materii i funkcjonowanie układu krwionośnego, za sprawą żelaza. Jest to super produkt  zawierający ponad 500 substancji chemicznych, chroniących organizm przed rakiem, chorobami serca, pobudzających układ odpornościowy, łagodzących bóle reumatyczne i przeciwdziałających łagodnej depresji. Warto ją podskubywać na jesienny spleen.


Iza Czajka – Kierownik zespołu dietetyków Centrum Diety Strukturalnej

www.dietastrukturalna.pl
 

Dodaj komentarz