Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Wczasy odchudzające

Ruszaj się!

 

Jak donoszą naukowcy siedzący tryb życia jest na równi niebezpieczny z paleniem. Sprzyja pojawieniu się nowotworów, otyłości, cukrzycy i chorób serca.

Mimo to, nikt się tym nie przejmuje i ponad 1/3 społeczeństwa w pracy, siedząc, spędza po 10 godzin. Fatalne skutki takiego trybu potęguje fakt, że wiele osób po powrocie do domu zasiada przed telewizorem.

Są jednak metody, by zabezpieczyć się przed śmiercią przed monitorem. Należy regularnie od niego wstawać i wykonywać gimnastykę rozciągającą. Oto najprostszy zestaw odmładzający i pobudzający receptory nerwowe znajdujące się w ścięgnach i błonach otaczających włókna mięśniowe.

Jeśli więc chcesz się uchronić przed typowymi, powszechnymi, zwyrodnieniowymi problemami w stawach, kręgosłupie, zapobiegać miażdżycy tętnic, wykonuj co godzinę to ćwiczenie.

Stań w delikatnym rozkroku. Spleć wyprostowane ręce nad głową i wygnij tułów ku tyłowi, starając się również odchylić powoli głowę (pamiętając, aby była ona przedłużeniem kręgosłupa). Następnie powoli powróć do pozycji wyprostowanej i wykonaj zgięcia kręgosłupa kolejno w prawo i w lewo, utrzymując stale stopy na podłożu. Ruchy powinny być bardzo powolne a cykl należy powtórzyć dwu-, trzykrotnie.
                                                                                                            

Iza Czajka – Kierownik zespołu dietetyków Centrum Diety Strukturalnej
www.dietastrukturalna.pl

Dodaj komentarz