Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Wczasy odchudzające

Zwalcz cellulit


Mimo, że cellulit jest naturalnym sposobem gromadzenia tłuszczu w organizmie, to jednak żadna z nas go nie akceptuje. Warto więc oczyścić organizm, aby zapobiec dalszemu jego rozwojowi.

Dobra dieta

Najważniejsze zalecenia dietetyczne w walce ze skórka pomarańczową to: wyeliminować z diety słodycze, złe tłuszcze, żywność naszpikowaną chemią oraz jeść produkty bogate w lekkostrawne białka, czyli chude mięsa, wędliny i ryby morskie. Jest to konieczne, aby przyspieszyć przemianę materii, spalić nadmiar tłuszczu w komórkach i wzmocnić włókna  kolagenowe. Jeśli zwycięsko chcesz wyjść z batalii o gładka skórę, zacznij kurację od oczyszczającej diety strukturalnej Dr Bardadyna.  Ten niezwykle skuteczny program pozwala na szybkie pozbycie toksyn i złogów tłuszczowych, redukuje masę ciała oraz usprawnia pracę narządów wewnętrznych. Dieta oparta jest na nieprzetworzonych ziarnach, warzywach i owocach oraz jogurcie lub mleku sojowym. Dzięki dużej zawartości błonnika oraz cennych kwasów tłuszczowych ma też działanie przeciwmiażdżycowe oraz redukujące poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Gładź uda

Po kuracji oczyszczającej warto unikać gromadzenia w tkance podskórnej wody i substancji chemicznych, stymulujących cellulit. To dlatego powinnaś nabrać nawyku sprawdzania etykiet na produktach spożywczych i eliminować z diety, te z nich, które mają dodatki chemiczne. Są to kolorowe napoje, wędliny z fosforanami i konserwantami, zupy i drugie dania z puszek i torebek. Te ostatnie mają bardzo dużo soli, a ta, jak wiadomo, wywołuje obrzęki i utrudnia właściwą przemianę materii w miejscach zaatakowanych przez cellulit.

Wspomagacze na talerzu

Nawet nie wiesz jak wiele naturalnych produktów ma odchudzające i odmładzające działanie. Warto wykorzystać ich moc wzbogacając w nie swój codzienny jadłospis.

  • Morskie ryby,  owoce morza

Są najlepszym źródłem jodu, który kontroluje za pośrednictwem hormonów tarczycy zamianę produktów odżywczych na energię we wszystkich komórkach organizmu. Warto zajadać się rybami, niezbędne minimum to porcja 200 g  przynajmniej 3 x w tygodniu

  • Drożdże, grzyby, orzechy, orzechy, rośliny strączkowe

Są najlepszym źródłem chromu, który  przez to, że pomaga transportować zawartą we krwi glukozę do komórek ciała i jej zamianę na energię - zmniejsza apetyt i zapobiega gromadzeniu tkanki tłuszczowej. Garstka orzechów, codziennie to jest to !

  • Owoce i przetwory z dzikiej róży, żurawina, jagody, maliny, truskawki

Zawierają bioflawonoidy cytrusowe czyli witaminę P. Wspomaga ona działanie witaminy C. Duet ten dba o sprężystość i młodość tkanki łącznej, uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając ich pękaniu. Szklanka owoców codziennie- samo zdrowie i uroda!

  • Sery pleśniowe, mleko i jego przetwory

Są źródłem sprzężonego kwasu linolenowego. Zwiększa on masę mięśniową i poprawia przemianę materii. Blokuje enzym, umożliwiający przenikanie tłuszczu do komórek , co prowadzi do ich powiększania się i w efekcie tycia. Wystarczy plaster ok. 30 g, szklanka jogurtu.

  • Gorące przyprawy: imbir, chili, curry, pieprz

Zawierają związki chemiczne, które pomagają zamienić tkankę tłuszczową na energię . Wcale nie potrzeba dodatkowych ćwiczeń na siłowni. Szczypta w każdej potrawie wystarczy aby mieć szczupłą sylwetkę!
 


Iza Czajka – Kierownik zespołu dietetyków Centrum Diety Strukturalnej

www.dietastrukturalna.pl
 

Dodaj komentarz