Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Wczasy odchudzające

Szczupła i zdrowa dzięki rybom


Zamień mięso na ryby i owoce morza! Spożywanie ich skuteczniej chroni przed chorobą wieńcową i zawałem serca niż dieta śródziemnomorska. Jedzący je obniżysz poziom cholesterolu i cukru we krwi, a także pozbędziesz się nadwagi.

Rzadko goszczą na naszych talerzach, a jeśli już, to głównie w świątecznym menu bożonarodzeniowym. To poważne dietetyczne wykroczenie. Ryby to nie tylko najlepiej przyswajalne źródło białek, witamin i minerałów, ale kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Najnowsze badania pokazują, ze działają one jak leki.

Potrafią jak aspiryna rozpuszczać złogi cholesterolu w naczyniach krwionośnych, jak statyny podnoszą poziom „dobrego” cholesterolu, a także zmniejszają  zły, dodatkowo redukują ryzyko alergii, astmy, a nawet ujędrniają skórę, wygładzają zmarszczki, są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu szarych komórek. Poprawiają nastrój, oraz sprawność widzenia.

Są również niezbędne podczas odchudzania. Tłuszcze rybie nie odkładają się w komórkach tłuszczowych, ale ułatwiają odchudzanie ich z zawartości, szczególnie w rejonie brzucha. Poza tym zmniejszają apetyt, regulując pracę hormonów trzustki.

W Polce, jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia, spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 jest niskie. Nasza dzienna dawka powinna wynosić od 1 do 2 g (a jeśli chcemy uzyskać działanie poprawiające nastrój 2–3 g). W naszej diecie powinny się znaleźć tłuste ryby w 2–3 porcjach na tydzień, przynajmniej o łącznej wadze 0,75 kg.

Iza Czajka – Kierownik zespołu dietetyków Centrum Diety Strukturalnej
 

Dodaj komentarz