Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

wczasy odchudzajšce > Opisy diet

Wczasyodchudzające - diety. Skutecznie i trwale pozbądź się zbędnych kilogramów. Poznaj sprawdzone diety, stworzone przez dietetyków. Przedstawiamy najpopularniejsze metody odchudzania. Poznaj zasady żywienia dzięki któym odchudzisz się bez efektu jo jo. 

Dieta warzywno - owocowa

31 obiektów ma tę dietę

Jest to dieta inaczej nazywana głodówką leczniczą. Jej założeniem jest jedzenie przez określony czas jedynie owoców i warzyw, z naciskiem na te o niewielkiej ilości węglowodanów. Taka dieta może trwać od kilku dni nawet do kilku tygodni. Produkty dozwolone i polecane w tym rodzaju żywienia to na przykład marchew, buraki, seler, rzodkiewka, kapusta, sałata, papryka, pomidor, dynia, kabaczek i inne – generalnie można jeść warzywa o niskiej zwartości skrobi. Wykluczyć należy zatem ziemniaki, których głównym składnikiem jest właśnie skrobia. Dozwolone są także owoce, o niezbyt wysokiej zawartości cukrów.

Dieta niskokaloryczna

30 obiektów ma tę dietę

Dieta niskokaloryczna jest dietą odchudzającą, której podstawowym założeniem jest spożyciemniejszej ilości kilokalorii niż potrzebuje organizm. Jest to zasada ujemnego bilansu energetycznego. Oznacza to, że spożywamy mniej energii niż wydatkujemy na czynności życiowe oraz aktywność fizyczną. Zapotrzebowanie energetyczne jest uzależnione od wielu czynników. Należą do nich płeć, wiek, masa ciała, rodzaj pracy, aktywność fizyczna, a także ilość przebytych kuracji odchudzających. Te wszystkie czynniki sprawiają, że deficyt energetyczny powinien być indywidualnie dobierany, najlepiej pod okiem specjalisty.

Dieta indywidualna

9 obiektów ma tę dietę

Dieta indywidualna to jadłospis ułożony przez specjalistę z dziedziny żywienia, dopasowany do spersonalizowanych potrzeb i stylu życia. Przy komponowaniu diety trzeba wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na energię, składniki odżywcze oraz mineralne jest uzależnione od wielu czynników. Należą do nich, między innymi, metabolizm spoczynkowy, aktywność fizyczna, wiek, płeć, stany chorobowe czy też skład ciała czyli zwartość tkanki tłuszczowej, mięśni oraz wody. Aby można było skomponować dobrze dobrany indywidualny jadłospis w pierwszej kolejności należy przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowy.

 

Dieta zbilansowana

17 obiektów ma tę dietę

Dieta zbilansowana jest polecanym przez dietetyków sposobem odżywiania. Pozwala nam cieszyć się dobrym samopoczuciem, opóźnia proces starzenia organizmu oraz zapobiega rozwojowi chorób takich jak otyłość, miażdżyca, nadciśnienie. Dostarcza ona nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych (białek, tłuszczów i węglowodanów) przez co czujemy się lekko przez cały dzieć i mamy energię do pracy. Jakie są zasady diety zbilansowanej? Staraj się jeść 3 główne posiłki  dziennie czyli śniadanie, obiad, kolacja. Dbamy o to, by najwięcej energii pochodziło z węglowodanów złożonych oraz roślin strączkowatych. Eliminujemy węglowodany proste jak ciastka, słodycze, cukier, białe pieczywo. Wybieraj roślinne tłuszcze. Do każdego posiłku dodawaj owoc lub warzywo.

Dieta oczyszczająca

11 obiektów ma tę dietę

Założeniem diety oczyszczającej, zwanej potocznie detoksem, jest usunięcie z organizmu toksyn i zanieczyszczeń. Obecnie ludzie żyją w ciągłym stresie, są zapracowani, nie mają czasu odpowiednio dbać o to co jedzą i piją. Te wszystkie czynniki sprawiają, że ich organizmy stają się coraz bardziej zanieczyszczone. Ciągłe zmęczenie, powtarzające się bóle głowy, brak energii i osłabienie mogą byćsygnałami od ciała, że jest zbyt obciążone szkodliwymi substancjami. Zadaniem diety oczyszczającej jest przywrócenie dobrego, sprawnego funkcjonowania ciała. Detoks trwa z reguły od kilku do dziesięciu dni. Bardzo ważne jest aby odpowiednio przygotować się do kuracji oczyszczającej, tak aby nie była ona szokiem dla organizmu.

Dieta bezglutenowa

8 obiektów ma tę dietę

Dieta bezglutenowa to eliminacyjna dieta mająca na celu wykluczenie wszystkich produktów zawierających gluten. Gluten jest białkiem roślinnym, obecnym w pszenicy, życie oraz jęczmieniu.

Dieta bezglutenowa nie jest dietą odchudzającą, ani mającą szczególne wartości prozdrowotne i jest przeznaczona dla osób chorujących na chorobę trzewną czyli celiakię. Jej wprowadzanie powinno być poprzedzone szczegółową diagnostyką. Osoby chorujące na celiakię powinny stosować się do zasad tej diety przez całe życie. W ich przypadku, wykluczenie glutenu jest warunkiem koniecznym do normalnego funkcjonowania.

Dieta makrobiotyczna

1 obiekt ma tę dietę

Makrobiotyka to filozofia polegająca na prowadzeniu zdrowego tryby życia oraz jedzenia według ustalonych zasad. Metodologię makrobiotyczną przywiózł na początku dwudziestego wieku  do Europy japoński filozof Georg Oshawa. Od tego czasu makrobiotyczne zasady życia zyskały dużą popularność na całym świecie i stały się drogowskazem życia dla wielu osób. Wyznawcy tej filozofii uważają, że jedzenie wpływa na nas w znacznie większym stopniu niż nam się wydaje. Nie chodzi tylko o zdrowie, ale także o poczucie szczęścia i spokoju wewnętrznego. Wszystko co jemy powinno być jak najbardziej naturalne, mało przetworzone i przygotowane domowymi sposobami.

Dieta strukturalna

1 obiekt ma tę dietę

Dieta strukturalna została opracowana przez doktora Marka Bardadyna, który specjalizuje się w medycynie niekonwencjonalnej mając na celu odchudzanie oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Założeniem tej diety jest spożywanie produktów o jak najwyższej wartości odżywczej przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia energii. Zatem dieta jest oparta o składniki o tak zwanej największej gęstości odżywczej, czyli zawierających najwięcej witamin, przeciwutleniaczy i mikroelementów, przy najmniejszej gęstości energetycznej, czyli dostarczających niewiele kilokalorii.

Dieta pełnowartościowa

3 obiekty mają tę dietę

Dieta pełnowartościowa oparta jest o zasady zdrowego żywienia. Pełnowartościowy posiłek bazuje w głownej mierze na produktach świeżych i nieprzetworzonych jak w kaszach, roślinach strączkowatych, rybach. Dzięki takiej diecie do naszego organizmu dostarczane
są skladniki jak: białko, tłuszcze nienasycone, składniki mineralne, witaminy, blonnik.
„WSZYSTKO, CO POCHODZI Z WNĘTRZA ORGANIZMU – WYRAŹNIE WIDAĆ NA ZEWNĄTRZ”. (Hermes)
Zdrowa dieta to 5 odpowiednio zbilansowanych posiłków dziennie. każdy z nich powinien posiadać porcję składników odżywczych, które są niezbędne do funkcjonowania naszego ciała każdego dnia.

Dieta Dukana

1 obiekt ma tę dietę

Dieta Dukana to odchudzająca dieta wysokobiałkowa.
Jej głównym założeniem jest zwiększenie spożycia produktów białkowych przy jednoczesnym obniżeniu spożycia produktów zawierających węglowodany oraz tłuszcze. Dieta ta jest podzielona na cztery etapy, które według autora pomogą na stałe pozbyć się zbędnych kilogramów. Pierwszy etap nazywany jest fazą uderzeniową i trwa około dwóch tygodni. To najbardziej restrykcyjny moment diety, w którym można jeść w zasadzie jedynie produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu.  Dozwolone jest chude mięso, ryby , jajka oraz niskotłuszczowy nabiał. Podczas fazy uderzeniowej niezwykle ważne jest picie dużej ilości wody, nawet trzech litów dziennie, ponieważ znaczna ilość białka obciąża nerki. bleeeee

Dieta sokowa

5 obiektów ma tę dietę

Dieta skowa to dieta mająca na celu intensywne oczyszczenie organizmu. Polega ona na zastępowaniu posiłków świeżo wyciskanymi sokami z warzyw oraz owoców. Najbardziej restrykcyjna wersja tej diety zakłada odżywianie się przez siedem dni wyłączenie sokami. Jest to jednak ryzykowne, bo nawet w niedługim czasie można doprowadzić do niedoborów pokarmowych oraz zaburzyć metabolizm. Detoks sokami można stosować przez mniej więcej siedem dni, jeśli jest on wzbogacony o inne produkty. Podstawą dalej są soki, spożywane na każdy posiłek, ale w towarzystwie zbożowych produktów pełnoziarnistych, kasz, nabiału, a także całych warzyw oraz owoców.

Dieta śródziemnomorska

4 obiekty mają tę dietę

Dieta śródziemnomorska jest uznawana za jeden z najlepszych sposobów odżywania. Jej wprowadzenie nie jest trudne, jest smaczna, można ją stosować przez całe życie, a jednocześnie obfituje w bogactwo produktów, przepisów i smaków. Jadłospis zgodny z tą dietą jest oparty na świeżych warzywach, zbożowych produktach z pełnego ziarna, chudych produktach białkowych oraz owocach. Warzywa można jeść w zasadzie bez ograniczeń, ważne natomiast jest to, żeby spożywać je na surowo, gotowane na parze, lub w najbardziej popularny na południu sposób – duszone zniewielkim dodatkiem oliwy z oliwek.

Dieta ryżowa

1 obiekt ma tę dietę

Dieta ryżowa jest to dieta, której głównym celem jest oczyszczenie organizmu. Polega ona na jedzeniu w zasadzie wyłącznie brązowego ryżu. Bardzo ważne, aby był to ryż brązowy, ponieważ jest on najzdrowszy ze wszystkich gatunków. Jest bogaty w witaminy oraz składniki mineralne w przeciwieństwie do zwykłego ryżu białego. Należy pamiętać, że dieta ryżowa jest bardzo restrykcyjna i nawet pomimo zastosowania najlepszego rodzaju ryżu, nie może dostarczyć wszystkich składników odżywczych ani witamin. Przede wszystkim nie zawiera białek oraz tłuszczy, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dieta Gaca System

1 obiekt ma tę dietę

 GACA SYSTEM indywidualnie dobrany system żywieniowy i treningowy

                                
 
To unikatowy, jedyny na rynku polskim system opanowania otyłości stworzony przez Konrada Gacę. Jego najważniejszą zaletą jest działanie w odpowiedni dla zdrowia sposób.
 
Gaca System to indywidualnie dobrany system żywieniowy i treningowy, cykliczne konsultacje i proces motywacyjny, a także odpowiednia suplementacja.
Rozwiązanie doskonale poprawia metabolizm i strukturę ciała, wzmacnia odporność i zabezpiecza przed efektem jojo.
 
Konrad Gaca - twórca przełomowego programu Mądrego Odchudzania GACA SYSTEM, ekspert ds. leczenia otyłości, specjalista żywieniowy CNS, trener klasy Master amerykańskiej Federacji PROPTA, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości "Fatkillers".
 
Ośrodki stacjonarne GACA SYSTEM znajdują się obecnie w: Warszawie (dwa), Gdańsku, Poznaniu, Lublinie, Zamościu, a od stycznia 2017 r. również w Katowicach. Osoby mieszkające poza wskazanymi miastami mogą skorzystać z odchudzania poprzez platformę online gacasystem.pl. To dyskretny i równie efektywny sposób na opanowanie otyłości.