Szukaj wg Województwa:

Polska 8 2 4 8 2 4 3 20 9 2 6 2 13

 

 

Najnowsze oferty

Jesteś zalogowanyX

 

Dziękujemy za dodanie opinii!

Zachęcamy do oceny innych obiektów, restauracji, klubów oraz atrakcji turystycznych

Zamknij

Jesteś zalogowanyX

 

Dziękujemy za dodanie opinii!

Zachęcamy do oceny innych obiektów, restauracji, klubów oraz atrakcji turystycznych

 

 

 

 

 

Zamknij

Dodaj opinię o obiekcieX

Oceń standard lokalu według kryteriów

(zaznacz tylko te kryteria, które dortyczą tego obiektu)

Napisz rezencję o obiekcie:

Komu polecasz ten obiekt?

dla par dla podróżujących ze zwierzętami wycieczkom dla rodzin dla osób niepełnosprawnych na szkolenie, konferencję dla singli dla seniorów
dodaj opinię

Opinie:X

 

Dziękujemy za dodanie opinii!

Zachęcamy do oceny innych obiektów

 

 

 

 

 

wczasy odchudzajšce Wczasy odchudzające > Nad jeziorami < wróć do listy ogłoszeń

Wczasy odchudzającWczasy odchudzające z dietetykiem- DIETA, RUCH, FIZJOTERAPIA

62-402 Ostrowite, Sienno 21

wczasy dla aktywnych, oryginalny program, kurs ćwiczeń siłowo-kondycyjnych z kettlebells

dietetyk.turek.pl/wczasy-odchudzajace-z-dietetykiem/

pokaż numer telefonutel.: 609 580 508 Powiedz, że dzwonisz z wczasyodchudzajace.com

dietetyk: tak

rodzaj: grupowe, indywidualne

trener: tak

zabiegi: masaż antycellulitowy, masaż całościowy, masaż klasyczny, naciąganie skóry, sauna

zajęcia: piłka nożna, wykład na temat zdrowego żywienia, basen, body pump, zajęcia z TRX, cross fit, ćwiczenia dla osób z siedzącym trybem życia- nauka ćwiczeń rozruchowych w pracy, gimnastyka, gimnastyka na sali, kettlebells , mini golf, nordic walking, siatkówka , siłownia, spacery, streching, tenis stołowy, trening obwodowy, wieczorki taneczne, wycieczki rowerowe, wykłady edukacyjne

cena od: 1900zł / 7dni

(opinii: 0)  Ocena 0.00 

  • oferta
  • ceny i terminy
  • galeria zdjęć
  • opinie

Udogodnienia

na terenie posesji

apartamentudogodnienia dla<br>rodzin z dziećmidostęp TV / sala TVkominekstołówka / wyżywieniesala konferencyjnamiejsca na ognisko, grillboiskosala sportowabasenplac zabawparking

wyposażenie

pełny węzeł<br>sanitarnyinternet / WiFiczajnikłóżeczka dla dzieciklimatyzacjaręcznikiTV

w okolicy

wędkowanie / polowaniekite / windsurfingośrodek jeździecki

w sali konferencyjnej

nagłośnienieprojektor

Opis obiektu

Wczasy uczące redukować masę ciała dla  aktywnych (na różnym poziomie).
 

Zapraszamy Państwa do skorzystania z aktywnych wczasów odchudzających w Ośrodku Agroturystycznym Zacisze w Siennie koło Giewartowa nad jeziorem Powidzkim. Nasz  program, poza redukcją masy ciała (a raczej jej zapoczątkowaniem) i zapewnieniem relaksu, stanowić ma bodziec do podjęcia trwałych zmian stylu życia, aby efekty tu zapoczątkowane miały szansę się utrwalić.

Do kogo kierowana jest oferta ?1. Pomagam osobom z nadwagą i otyłością, zarówno podejmującym swoją pierwszą próbę schudnięcia, jak i osobom, które latami borykają się z problemem nadwagi i wielokrotnie doświadczali efektu odbicia, tzw. jo-jo.

Nie eksperymentuję- forma turnusu wynika z tego, co od 13 lat nieprzerwanie  robię w gabinecie dietetycznym. Formy aktywności i rodzaj ćwiczeń- również wynikający z własnej praktyki.

2. Dzięki podziałowi zajęć ruchowych ze względu na wyjściową kondycję, doświadczenia i formę fizyczną uczestników, również osoby ćwiczące siłowo (siłownia/ cross fit/ kettlebells/ kalistenika), odnajdą się świetnie w ramach turnusu. Dla Nich będzie to okazja dla wypoczynku bez rezygnacji z regularnych treningów. Prowadzimy treningi grupowe, instruktaż ćwiczeń oraz oczywiście zapewniamy ogromny asortyment kettlebells oraz innego sprzętu. Można więc potraktować turnus jako camp treningowy z kettlebells.

Skąd pomysł do organizacji takiej formy urlopu/ wypoczynku ?Od 2009r.  prowadzę samodzielnie gabinet dietetyczny. Jeden z głównych problemów w programach odchudzających, z jakim się spotykam co roku, są wyjazdy wakacyjne moich Podopiecznych, które dość często kończą się wypadnięciem z rutyny zdrowej, zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.

Jeśli Ktoś z Państwa podejmował już próby redukcji masy ciała, ten wie, że mniejszym problemem jest zacząć, a dużo trudniej stworzyć i utrzymać rutynę, nie tracić poziomu motywacji oraz wrócić do schematu po wakacjach, świętach itp. Stąd pomysł przełożenia wiedzy i doświadczeń gabinetowych na turnusy "inne niż wszystkie", podczas których mieszkam z Wami w Ośrodku, razem jemy, razem trenujemy/ uprawiamy aktywność, razem omawiamy trudności, wspólnie uczymy się "obsługi organizmu" w trakcie odchudzania.

Turnus jest między innymi dla osób, które zadają sobie pytania:

- jak wyjechać na wczasy/ weekend zachowując zdrowe menu, nie musząc przygotowywać samodzielnie zdrowych posiłków, dbać o dostęp do przekąsek, przestrzegać przerw między posiłkami?

- jak WRÓCIĆ z wczasów mając (uzasadnione) wrażenie, że nic nie zepsuliśmy, nie przerwaliśmy (w kontekście trwających modyfikacji żywienia) i nie trzeba odrabiać strat przez pierwszy tydzień (lub dłużej) po powrocie, który zazwyczaj jest bardzo trudny?

takie wybicie z rytmu jest bardzo częstym powodem problemów z powrotem do świeżo ukształtowanych, ale nie utrwalonych nawyków żywieniowych (i tych w zakresie aktywności fizycznej)

Druga grupa problemów, z którymi w warunkach gabinetowych, trudno sobie poradzić (choć bardzo się staram), związana jest z brakiem/ deficytem umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu aktywności fizycznej:

- jak ćwiczyć, jeśli już zmobilizuję się do treningów, ale nie chcę/ nie mogę sobie pozwolić na uczęszczanie do odpowiednich klubów pod okiem profesjonalisty?

- jak ćwiczyć w domu przy ograniczonym sprzęcie i miejscu?

- CZY ćwiczyć i co MOGĘ/ powinienem ćwiczyć z moją sylwetką/ zakresem ruchu/ sprawnością? 

- jak nie ćwiczyć, żeby nie było to jałowe spalanie energii, ale też poprawa parametrów ciała?

- przede wszystkim- jak i co ćwiczyć, żeby uzyskać maksymalny efekt w kontekście zapobiegania zmianom sylwetki typowym dla wieku i/lub długotrwałej pozycji siedzącej ?

Trzecia grupa problemów- związana bezpośrednio z codziennym dbaniem o menu:

- jak szybko i sprawnie czytać etykiety produktów?

- jak znajdować szybkie/ łatwe zamienniki produktów o wysokim stopniu przetworzeniu, czyli co mogę sprawnie zrobić (prawie lub całkowicie) od podstaw?

- na jakie pułapki uważać (związane z opisem produktów)?

- jak radzą sobie W PRAKTYCE inni z tymi samymi trudnościami w przygotowywaniu posiłków

(o aspekcie szerszym- niżej)

- jak wybierać tzw. mniejsze zło w okresach trudniejszych (np. brak czasu) przygotowując posiłki

Ostatnia grupa problemów (myślę, że niedoceniana)- kwestie psychologiczne. Dotyczą głównie braku pewności (szczególnie na początku drogi modyfikowania zachowań żywieniowych) co do właściwego rozumienia zaleceń (mimo wyczerpującej instrukcji pisemnej/ ustnej). Ogromne znaczenie ma możliwość wymiany doświadczeń z innymi, podobnymi osobami, w swobodnych warunkach. Kolejna kwestia to zrozumienie różnorodności działania podobnych schematów żywieniowych i ćwiczeń, na organizm.

Wszystkie powyższe kwestie to najczęstsze problemy, których rozwiązanie w formie porady gabinetowej, jest mniej lub bardziej trudne (w wielu punktach niemożliwe).

Stąd pomysł zorganizowania NIE wczasów odchudzających, ale wczasów/ turnusów, które kierujemy do osób chcących (już na pewno lub wahających się):

- rozpocząć rozsądną, zbilansowaną dietę redukcyjną

- utrwalić efekty przeprowadzonej samodzielnie (lub ze wsparciem dietetyka) diety redukcyjnej

- mieć możliwość konsultowania się u tej samej osoby/ osób, które nadzorowały ich zmiany w trakcie turnusu (w formie skróconych turnusów weekendowych lub po prostu w gabinecie)

- POZNAĆ, ZROZUMIEĆ I NABYĆ UMIEJĘTNOŚĆ właściwego trenowania/ przeprowadzania prostych ćwiczeń fizycznych

- przygotować się teoretycznie i praktycznie w jak największym stopniu, do dalszych samodzielnych działań w zakresie poprawiania modelu żywienia

- poznać zalecenia żywieniowe związane z podstawowymi wynikami laboratoryjnymi

- mieć możliwość NA BIEŻĄCO, przez cały czas trwania turnusu, kontaktowania się ze specjalistami (minimum- dietetyk, trener)

- LUB (takie osoby też zapraszamy) po prostu wyjechać w ciche, spokojne miejsce  i MIEĆ możliwość, a nie przymus, uczestniczyć w zorganizowanych treningach, ciekawych prelekcjach, warsztatach i pogadankach; w tym przypadku serwowana dieta jest dietą normo- kaloryczną;

 

Jaki jest cel turnusu?Ze względu na ogromną skalę problemu powrotu do początkowej lub nawet wyższej masy ciała po dietach odchudzających, naszym celem stało się przede wszystkim wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych i tych związanych z wysiłkiem fizycznym. Kładziemy nacisk na zdobycie konkretnych umiejętności i praktycznej wiedzy. Chcemy udowodnić każdemu uczestnikowi, że dieta odchudzająca nie musi być bardzo czasochłonna oraz skomplikowana, a wysiłek fizyczny wspomagający uzyskanie efektów, nie musi być jedynie przykrą koniecznością. Nasze turnusy należy traktować jako początek mądrego i trwałego odchudzania. Jako szansę na naukę, co robić w praktyce, by schudnąć i utrzymać efekt.

Jak to robimy?

Biorąc udział w turnusach przez nas organizowanych, zostają Państwo wprowadzeni w kompleksowo zaplanowany program, na który składają się różnorodne elementy niezbędne do osiągnięcia celu:

- bezpośrednie uczestnictwo w Turnusie dietetyka (niżej podpisanego)

- bezpośredni nadzór trenerski 

- odpowiednia dieta (nie głodówka..nie diety oskrajnie niskiej kaloryczności)

- regularny wysiłek fizyczny w różnych formach (małe grupy- celem ma być przede wszystkim nauka właściwych ćwiczeń)

- elementy rozrywkowe (w tym impreza integracyjna)

- bieżąca, dokładna ocena osiąganych rezultatów (analiza składu ciała, pomiary antropometryczne)

- SWOBODNA atmosfera

- ciche, czyste otoczenie oraz PRAWDZIWA żywność

- indywidualizacja elementów programu:

  • dieta (stosujemy różne wersje zbilansowanej diety śródziemnomorskiej, w wersji redukcyjnej i standardowej)
  • zalecenia żywieniowe i trening żywieniowy prowadzony bezpośrednio z każdym uczestnikiem podczas indywidualnych konsultacji z dietetykiem
  • omawianie podczas konsultacji indywidualnych problemów uczestników turnusu- związanych zarówno z trwającym programem, jak i ogólnych dotyczących redukcji masy ciała, diet, chorób dietozależnych itp.
  • dostosowywanie formy i intensywności wysiłku fizycznego do możliwości konkretnych uczestników
  • zmiany w programie dietetyczno- treningowym wprowadzane na bieżąco ze względu na uzyskiwane wyniki

Nasz program to racjonalna dieta, skuteczny wysiłek fizyczny, wsparcie merytoryczne, edukacja żywieniowa, motywacja i ukierunkowanie na czas...po turnusie...

 

Co po turnusie?

Szczególnie zachęcamy do udziału w naszym programie osoby pragnące zmienić styl życia, a brakuje im chęci, motywacji, wiary i przede wszystkim umiejętności praktycznych oraz wiedzy co do praktycznych metod odchudzania. W tym sensie turnus ma być początkiem zmiany stylu życia w ogóle lub kolejnego etapu odchudzania.

Osoby z dużą nadwagą i otyłością powinny realizować odchudzanie metodą wielu kroków (tylko takie odchudzanie jest bezpieczne i trwałe). Nasz program jest właściwy zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z racjonalnym odchudzaniem, jak i dla osób, które robią kolejny krok na drodze do ostatecznego celu.

Uczestnictwo w turnusie ma być też okazją do zaplanowania indywidualnego długofalowego celu, oczywiście z udziałem dietetyka, który wspólnie z uczestnikiem określi zakresy czasowe osiągania poszczególnych celów.

Między turnusami istnieje możliwość skonsultowania się w formie bezpośredniej z dietetykiem nadzorującym program. 

Szczególnie polecaną formą prowadzenia diety z udziałem naszego Ośrodka, jest schemat:

- turnus 7 dniowy + 1 na 3-4 tygodnie w trakcie prowadzenia diety redukcyjnej- uczestnictwo w weekendach z dietetykiem (skondensowana, ekonomiczna wersja turnusu)-  ponawiane do zakończenia diety redukcyjnej

Taki schemat pozwala utrzymać się w pewnej rutynie, odpocząć psychicznie (niekoniecznie fizycznie;)) w gronie podobnych osób, zapewnia więc pewnego rodzaju profilaktykę przed stagnacją i daje nowe bodźce do działania

Kto nadzoruje program i realizuje poszczególne elementy:

- dietetyk i kwalifikowany instruktor spotu-  niżej podpisany- przygotowanie menu, konsultacje dietetyczne, analiza składu ciała, prowadzenie dyskusji/ pogadanek, bieżący kontakt z uczestnikami, prowadzenie zajęć CARDIO, KETTLEBELL, STRETCHING STATYCZNY, PODSTAWY KALISTENIKI

- fizjoterapeuci- terapia manualna/ masaż/ konsultacje uroginekologiczne

- trenerzy praktycy z dziedzin szczegółowych- FLEXIBLE STEEL, KETTLEBELL, TRENING Z WOLNYMI CIĘŻARAMI (jeśli potrzeba)

- pielęgniarka- badanie ciśnienia tętniczego i tętna ew. glukozy  (jeśli uwzględnia to program turnusu)

- koordynator i animator pozostałych form wysiłku fizycznego

 

Czego nie oferujemy:

Nie jesteśmy ośrodkiem oferującym tzw. wczasy odchudzające w znaczeniu, jakie się uformowało przez ostatnie lata. Naszym celem nie jest "wypuścić" z Ośrodka rekordowo odchudzonych Uczestników. Być może biorąc udział w turnusie, nie zredukuje się nawet kilograma (co nie oznacza, że nie zmieni się skład/ proporcja ciała). Założenia dla turnusu są tożsame z tymi stawianymi w przypadku standardowego prowadzenia Pacjentów w warunkach gabinetowych, tzn. kuracja redukcyjna ma być:

- możliwie trwała i bezpieczna

- ma zmienić świadomość (lub podtrzymać i ugruntować dobre przekonania)

- nie może być radykalna (pod względem kaloryczności diety/ szybkości chudnięcia)

- nie może polegać na głodzeniu

- nie może być fanatyczna

- musi być praktyczna


Nie da się połączyć SZYBKIEGO (zbyt szybkiego) ubytku masy ciała z BEZPIECZEŃSTWEM stosowania, PRAKTYCZNOŚCIĄ i TRWAŁOŚCIĄ rezultatów.

Dlatego nasze turnusy nie służą do zbicia dużej ilości kilogramów (w ramach ich trwania)- mają zapoczątkować (ułatwić kontynuację) rozsądne odchudzanie, nauczyć zdrowego i właściwego treningu, dać zastrzyk wiedzy z pierwszej ręki praktykujących specjalistów (również z zakresu tzw. zdrowia ogólnego).

 Zachęcam do zapoznania się z opisem efektów w formie badania na grupie ok. 160 pacjentów. Takie badanie ma na celu wykazać sens długotrwałego, stopniowego tracenia nadmiernych kilogramów i przewagę takiego procesu pod względem procentowego ubytku tłuszczu względem radyklanych diet.

Zapraszam do bezpośredniego kontaktu w celu zadania pytań, wyjaśnienia wątpliwości i zapisów. W przypadku, gdy nie odbieram, proszę sms lub czekać na oddzwonienie.

Istnieje możliwość uzyskania rabatu 5-15%:

- zapis  większej ilości osób

- klienci poradni dietetycznej

- klienci TKF TUREK

- sympatycy TKF TUREK (szczegóły w rozmowie)


Ośrodek posiada stosowne ubezpieczenie.

Również osoby prowadzące zajęcia mają wykupione polisy.

Informacje odnośnie wpłaty i dalsze instrukcje- zostaną wysłane po zapisie.

Jakub Antczak,

Dietetyk i Instruktor sportu

oraz Zespół

www.dietetyk.turek.pl

raczkujący fanpage facebook- TKF TUREK

jakub.dietetyk@gmail.com

Jakub 609-580-508

Rafał 695-199-176

 

Galeria zdjęć

obejrzyj więcej zdjęć w galerii »

Lokalizacja obiektu

Ceny i terminy

Cennik

Ten obiekt nie umieścił jeszcze informacji o cenach. Prosimy o kontakt telefoniczny.

Galeria zdjęć

Średnia ocena 

0 / 5

zaloguj się aby dodać opinię

Dodaj pierwszą opinię o tym obiekcie!

Średnie oceny obiektu

Standard obiektu:

zgodność z ofertą

usługi dodatkowe

dieta

jakość do ceny

zajęcia sportowe

efekty

personel

obiekt / standard

Obiekt polecany dla:

Opinie gości

Wyślij zapytanie

Zarejestruj mnie w portalu